Főoldal Újdonságok Fórum Üzenetek Képeslapküldés Házirend

DOLGOZÓSZOBA - Szentek ünnepei

Szent Brúnó
Ünnepe: október 6

Megtenni a törvényt, amelynek alapja az Isten és az embertárs szeretete. Mindegyikünknek a magunk módján kell ezt megtennünk. Brúnó a magányban, majd a pápa szolgálatában, mi a családunk körében, a munkahelyünkön, a mindennapi életünkben.

”Uram, taníts meg minket imádkozni” – fordulunk Jézushoz. Abból, hogy milyen gyakran lés módon imádkozik, láthatjuk, mennyire fontosnak tartja az Atyával való állandó párbeszédet. Az Atya figyel a Fiúra, és a Fiú hallgat az Atyára. Ha rendszeresen imádkozunk, kialakul a személyes kapcsolat Jézussal, aki barátaivá fogad bennünket. Nem egyoldalú beszéd ez, hanem kölcsönös párbeszéd, melynek folyamán arra figyelek, hogy mit mond nekem, majd Ő hallgatja meg mondanivalómat. (Adoremusz 2004)

SZENT BRÚNÓ Kölnben, 1035 körül született, nemesi családban. Kölnben, Reimsben tanult, majd Párizsban nevelkedett. Hazatérve  pappá szentelték, és hittudományt, klasszikus nyelveket, zenét és filozófiát tanított a reimsi székesegyházi iskolában. Érseke halála után az újabb érsek visszaéléseivel nem tudott megbékélni, menekülnie is kellett. 1081-ben végleg lemondott és a molemei bencés kolostorba lépett.

Magányos élet után vágyódott, ezért 1084-ben hat kanonok társával elvonult a Chartreuse melletti rengetegbe. Ott társaival megalapította a karthauziak rendjét. Néhány héten belül kápolnát és lakókunyhókat építettek.

1090-ben II. Orbán pápának (aki még Reimsben tanítványa volt) is segítségére volt fontos egyházi problémák megoldásában. Nem bírta megszokni Róma zaját. Amikor Orbán pápa kénytelen volt Dél-Olaszországba menekülni, Brúnó is vele ment. A squillacei egyházmegyében megkapta a La Torre nevű vadont, ahol létrehozta a második karthausi kolostort.

Calábriában, a Sqillace melletti Szent István kolostorban halt meg 1101. október 6-án. Társai azonnal szentként kezdték tisztelni, 1623-ban aztán XV. Gergely pápa tiszteletét az egész világra kiterjesztette.

Példája:
 Mindég maradéktalanul teljesítsd az állapotbeli kötelességedet!

Ajánld ismerősödnek is a szent ünnepét!