DOLGOZÓSZOBA - Szentek ünnepei

Szent Henrik
Ünnepe: július 13

• Kiv 2, 1-15a - Mt 11, 20-24
  • Nem vagyunk-e mi magunk is városok? Megátalkodott, bűnben megkérgesedett emberek megtérnek, mi magunk pedig gyanakszunk, indokot keresünk, és nem merjük rábízni életünket Istenre. Jézus városokat említ: „jaj neked Korozain, jaj neked Betszaida”, de ugyanígy említhetne személyneveket is, hiszen a bűnbánat, a megtérés a személyiségünk legmélyén történik. Ismerjük a közmondást: „a fiúnak mondom, hogy értsen belőle az apja is”. Jézus a városnak mondja, hogy az ott lakók személy szerint megszólítva érezzék magukat. (forrás Adorémusz 2004)
  • Bajor herceg volt 973-ban született, Szent István királyunk sógora. Szent Imre az ő nevét kapta a keresztségben. Német királlyá választották. A pápa 1014-ben római császárrá koronázta. Egész élete összefonódott az egyház életével. Minden erejével támogatta az egyházi reformokat, a szerzetesrendeket. Igen sokat áldozott a templomok építésére. Több püspökséget alapított. Az általa épített bambergi székesegyházban van eltemetve. III. Jenő pápa 1146-ban iktatta a szentek sorába.
  • Ajánld ismerősödnek is a szent ünnepét!