Kateketikai ötletek

Szertartáskönyvek

hittanterem[kukac]plebania.net

HITTANTEREM

Gyermekkori vágyak... (Szilvarérum / Vágy)
Bekerült: 2007.09.27. 18:31
Megnyitva: 1337. alkalommal

Gyermek fejjel az embernek vannak vágyai és álmai,amik az élet során vagy teljesülnek vagy nem.Az én vágyam sajnos még ha akarnám sem teljesülhetne,leírom hogy miért.Amikor kislány voltam,rendszeresen jártam hittanra,amit az atya tartott.Szerettem járni,mindig is kitűnő voltam a hittan ismeretből,és persze a templomi látogatásaim is rendszeresek voltak.Valahol az egyház,a papság gondolata mindig vonzott.Szinte mindent megadtam volna azért,hogy akár csak egyszer az oltárnál állhassak mint ministráns,de azért főleg mindent,hogy papként állhassak ott.Nagyon sokszor kérdeztem a Jó Istent,hogy miért nem születhettem fiúnak hogy ezen feladatoknak aktív részese lehessek.Aztán telt-múlt az idő,s amikor nagyapám meghalt,az ügyeket intéző plébánián az ottani atyának éppen ebédhez volt megterítve/akkor 9 éves voltam/.Amint a szépen megterített asztalt megláttam szinte azon nyomban az első gondolatom az volt,hogy ha már nem lehettem pap,hogy az Urat szolgálhassam,akkor leszek az,aki az őket szolgáló papokat szolgálja,vagyis az aki főz,mos,takarít rájuk.A szakmunkásképzőt mint női ruhakészítő kezdtem,majd a második tanévtől indult egy házvezető-nő szak,amit akkor úgy vettem,ez egy jel a Jó Istentől a sok panaszkodásomra,hát átjelentkeztem.Ezt sikeresen elvégeztem,le is érettségiztem,de az élet ismét közbeszólt,mert időközben várandós kismama lettem,így ismét eltávolodtam az álmomtól,főleg mivel leány anya maradtam egy 5 éves párkapcsolat után.Ezek után nem volt bátorságom a helyi plébánián munka után érdeklődni,hisz az egyház elítéli a házasságon kívüli kapcsolatot,főleg ha abból gyermek is születik.Így szinte minden reményem szertefoszlott.Azóta eltelt 13 év,s a vágyamat a Jó Isten ha nem is közvetve de egy részét teljesítette.Két szép fiam,az oltárnál mint miinistráns áll/ahogy egykor én szerettem volna/ minden misén,és örömmel látom,hogy nem az én akaratomra teszik/hisz nem is sejtik az én gyermekkori vágyamat/,hanem szívvel és lélekkel őszinte szeretetből,és tiszteletből.Ez mérhetetlen boldogsággal tölti el a szívemet.Büszke vagyok rájuk.Ami pedig az én nagy vágyamat illeti csak annyit mondok,sohasem szabad az álmokat feladni,hisz így vagy úgy a Jó Isten a kérésünket mindig teljesíti,csak igaz szívvel kell hozzá fordulni!!

Ajánld ismerősödnek is!