Kateketikai ötletek

Szertartáskönyvek

hittanterem[kukac]plebania.net

HITTANTEREM

Imádság a Magyarok Nagyasszonyához (Áldások, imádságok / Imák - Szűz Máriához)
Bekerült: 2003.06.04. 09:35
Megnyitva: 4300. alkalommal

Hozzád fordulunk könyörgő imánkkal Isten dicsőséges Anyja, magyarok Nagyasszonya,szentséges Szüz Mária. Ezer éven át élvezett pártfogásodat megköszönve kérünk,hogy ezután se vond meg tőlünk anyai jóságodat. Első szent Királyunk előre látta népe árvaságát, és neked ajánlott minket.Mi tehát nem az idegen félelmével,hanem a gyermek bizalmával fordulunk hozzád,mert tudjuk,hogy sohasem hagytad cserben azokat,akik közbenjárásodért hozzád folyamodtak. Hatalmas szószólónk voltál szent Fiadnál a letünt századok alatt;csak így maradhattunk meg tengernyi ellenség között is kereszténynek és magyarnak. Anyai oltalmadban bízunk most is, az új idők viharaiban,amikor ellenségek vesznek körül és egyfelől az istentelenség,másfelől az új pogányság kerülgeti a hívő magyar lelket. Kelj,Nagyasszonyunk, néped védelmére,és eszközöld ki nekünk szent Fiadnál a hüség kegyelmét. Hüséget az ősi hithez,amelyért -ha kellett- életüket is feláldozták apáink. Hüséget szent Fiadhoz, és az Anyaszentegyházhoz, amely mint őseinket,minket is elkísér a bölcsőtől a sírig.Végül hüséget hozzád is, áldott Nagyasszonyunk,akinek erős hite, szelíd jósága és szeplőtlen tisztasága minden idők magyarjának örök eszményképe. Vedd pártfogásodba a magyar apákat, hogy keményen állják a nehéz idők küzdelmeit, és állhatatosan viseljék az élet terheit. Oltalmazd és erősítsd meg hivatásuk szeretetében a magyar anyákat, hogy gyermekeikben hüséges és igaz polgárokat neveljenek az Anyaszentegyháznak és drága magyar hazánknak. Terjeszd ki anyai oltalmadat hazánk ifjúságára, hogy beváltsák azt a szép reményt, amellyel minden magyar szem feléjük tekint. Igaz,szívbéli töredelemmel viseljük a szenvedés keresztjét,amelyet büneinkért sokszorosan is megérdemeltünk, de mégis bizalommal fordulunk hozzád, engeszteld meg Fiadat,és kérjed, hogy a büntetés ostorát távolítsa el felőlünk; derítse ránk mielőbb a feltámadás napját, hogy minden magyar szív egyesülhessen majd szent Fiad és a mennyei Atya dicséretében. Amen.

Ajánld ismerősödnek is!