Kateketikai ötletek

Szertartáskönyvek

hittanterem[kukac]plebania.net

HITTANTEREM

A tökéletes plébános (Szilvarérum / Pap)
Bekerült: 2003.07.25. 15:14
Megnyitva: 2254. alkalommal

A tökéletes plébános minden misén pontosan tíz percet prédikál. Közben élesen elítéli a bűnöket, de úgy, hogy senki se érezze sértve, s netán találva magát. Kora reggeltől késő estélig dolgozik, mégis mindig friss és pihent. A tökéletes plébános megelégszik kevés fizetéssel, de mindig tisztességesen van felöltözve, jókarban levő autója van, minden új könyvet megvásárol és elolvas, jövedelme felét pedig a plébánia szükségleteire és a szegényekre fordítja. Mindössze 29 éves, de legalább 40 éves élettapasztalata van. Mindez mellett feltétlenül jól is néz ki! A tökéletes plébánost fűti a fiatalok körében végzett munka heve, de idejének a legnagyobb részét az öregebbek között tölti. Komoly és méltóságteljes arca mindig szélesen mosolyog, mert van humorérzéke. A tökéletes plébános naponta legalább tíz családot és beteget meglátogat, mégis mindig az irodában található, ha valakinek éppen szüksége van rá. A tökéletes plébános mindenben meghallgatja a plébániai tanács véleményét, majd önálló döntéseket hoz az egész plébánia megelégedésére. Egész szívvel a vasárnapi miselátogatóknak szenteli magát, de minden idejét a lanyhák és a névleges keresztények, megtérítésére fordítja. Az ilyen tökéletes plébános rendszerint a szomszédos faluban, vagy a másik püspökségen működik.

Letöltehető fájl(ok):
Letöltés 0_pap.rtf (4 kb)

Ajánld ismerősödnek is!