Kateketikai ötletek

Szertartáskönyvek

hittanterem[kukac]plebania.net

HITTANTEREM

Különféle fogadalmak (Szilvarérum / Fogadalom)
Bekerült: 2004.03.23. 10:02
Megnyitva: 1719. alkalommal

Klodvig, a frankok pogány králya, midőn 496-ban az allemanok túlnyomó hadierejével szemben már-már csatát vesztett, fogadalmat tett, hog meghódol a keresztények Istenének, kit felesége, Klotild, már régóta imád, ha őt győzelmessé teszi ellenségein.
És íme Züplich mellett (Elszász) fényes győzelmet aratott. "Nagy s hatalmas a keresztények Istene!" - kiált fel erre Klodvig. Fogadalmát beváltotta, s a legközelebbi karácsony ünnepén 3000 nemessel együtt Szent Remig kezéből felvette a keresztség szentségét a reimsi székesegyházban.

****

Mint mindnyájan tudjuk, a pannonhalmi híres bencés kolostor is, melynek a keresztény Magyarország oly kimondhatatlanul sok jót köszönhet, Szent István, első királyunk fogadalmának áldott gyümölcse.

****

A nagyszerű máriacelli búcsújáró templomot dicső Nagy Lajos krirályunk fogadalomból emelte 1363-ban.

****

A minden tizedik évben megújított oberammergaui passiójáték a jámbor lakósoknak 1633-ban tett fogadalmát örökíti meg, akik nagy dögvész idején Istennek megígérték, ha e rettentő csapástól megszabadítja őket, tíz évenként eljátszák Krisztus kínszenvedését.

Ajánld ismerősödnek is!