Kateketikai ötletek

Szertartáskönyvek

hittanterem[kukac]plebania.net

HITTANTEREM

Kántor esete a tömjénnel..(megtörtént,humor) (Szilvarérum / Derű)
Bekerült: 2011.03.08. 19:40
Megnyitva: 1346. alkalommal

A falusi plébánián már régen volt egyházi nagyünnep alkalmából ünnepi nagymisén tömjénezés. A kántor igen kedveli a finom tömjénfüst illatát.Történt, hogy tömjénfüst iránti hiányérzete támadt.
Kéri is a plébánosát vasárnap esti mise után, ha lehetne kérni, szeretne egy picike tömjént. Télvége lévén még mindig be kell gyújtani a kályhába, és van parázs otthon, had füstöljön tömjénezzen egyet kedvére.
Kedves fiam, feleli az öreg pap, ott ni a sekrestyés, kérjél tőle.Hiszen ő tudja hová van elraktározva.
Az megy is a sekrestyés után és kér tőle. A sekrestyés, elő keresi, ad neki belőlle... Aztán megkérdezi:
-A multkor gyertya-szentelőkor szenteltvizet vittél, most meg tömjént viszel haza. Hát annyi otthon nálad a gonosz szellem?
-Á, dehogy! Nagyon szeretem a tömjénfüstöt! Aztán gonosz szellemek nincsenek is otthon, és nem is bántanak engem, békén hagynak.
+Sekrestyés nem érti a dolgot, és megkérdezi:
-Aztán, hogy, hogy??
-Hát tetszik tudni, jobb a békesség. Jóba vagyok velük!

Így legalább békén hagynak... :)

Ajánld ismerősödnek is!